1886 - Denmark - 1000
Tysk 10 pfg. helsagsbrevkort dateret Stettin d. 10.9.1886 påskrevet “pr. S/S Dronning Lovisa” annulleret med nr.stempel “1” i København og sidestemplet K.OMB.1 d. 11.9.1886 til København, Danmark.
Lot: 544
Ended | 01/12/2019 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 500.00 |
Europe
Germany
German Reich
Covers > Denmark postal history > Shipmail