1900 - Denmark - SK 0931 - 3712
8 øre helsagskorrespondancekort dateret d. 1.10.1900 med stjernestempel NYLARS til Rønne. Ank.stemplet i Rønne d. 2.10.1900. Korrespondancekort benyttet som ill. i “Bornholms poststempler”. Seneste kendte dato.
Lot: 808
Ended | 29/10/2019 22:20:42 |
Winning bid: | DKK 5,060.00 |
Bid history: | 10 bids |
Denmark cancellations
Starcancels
Covers > Denmark cancellations > Bornholm