1918 - Slesvig
Udateret feltpostbrev med briefstempel: “B. S. 15. Arbeitskompagnie der Festungsgefängnisse” og officers censur til Rendsburg. Stemplet kendes for soldater i straffekompagnier indsat i Nordslesvig med anlæg af Sicherungsstellung Nord i 1918.
Lot: 938
Ended | 29/10/2019 22:33:42 |
Winning bid: | DKK 300.00 |
1. World War
Covers > Slesvig > 1. World War