1853 - Faroe Islands - 1000

1853. Portobrev dateret Narsted ved Trommesund d. 22.12.1853 fra skipper Seistrup ombord på Kgl. Færøske Handels-Skonnertbrig “Hector” stemplet Arendal d. 28.12.1853 til Kgl. Grønlandske og Færøske Handel i Kjøbenhavn. “Hector” var på rejse fra Færøerne til København, hvor skibet ankom d. 24.12.1853.

Lot: 971
Ended 01/12/2019 23:59:00
Starting bid: DKK 1,500.00
Bid history: 0 bids