1910 - Greenland - 55 - 3900
10 øre Fr. VIII på originalt fotokort dateret Godthaab d. 27.4.1910 og stemplet Kjøbenhavn d. 17.5.1910 til Wien, Østrig. Fra Karl Chemnitz og sendt med “Hans Egede” 1. rejse 1910 til København. Frankeret til udlandstakst.
Lot: 999
Ended | 29/10/2019 22:39:48 |
Winning bid: | DKK 2,420.00 |
Bid history: | 3 bids |
Typograph Issues
Covers > Greenland > Postal History