1944 - Norway - 312-317
10-60 øre London udg. på brev stemplet Norsk Skipspost Handelsflåten 47 d. 20.7.1944 til Dinuba, USA. Stempel benyttet ombord på tankskibet M/T “Haakon Hauan”. Stemplet “Received from customs” og amerikansk censur no. 20021. Indeholder takkebrev dateret “May 1944”.
Lot: 1142
Ended | 01/12/2019 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 600.00 |