1907 - Faroe Islands - 54 - 3800

5 øre Fr. VIII på brevkort (Fuglefangst på Færøerne) dateret S/S "Tjaldur", Thorshavn d. 19.9.1907 og annulleret med skibsstempel "Fra Færöerne", samt sidestemplet Kjøbenhavn d. 1.10.1907 til København.

Lot: 308767
Ended 29/01/2020 21:02:03
Winning bid: DKK 440.00
Bid history: 2 bids