1906 - Denmark - SK 0262 - 1000
5 øre Chr. IX på brevkort (Tuborg Pavillonen, Hellerup) dateret Emdrupgaard Højskole og annulleret med stjernestempel EMDRUP og sidestemplet Kjøbenhavn *L.* d. 10.5.1906 til Seest pr. Kolding. Tidligt aftryk.
Lot: 308776
Ended | 29/01/2020 21:05:50 |
Winning bid: | DKK 935.00 |
Bid history: | 7 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Postcards > Denmark Towns and Views