1851 - Denmark - DAKA 179.05 - 6400
4 R.B.S. Ferslew tæt klippet på brev dateret Ulkeböll og annulleret med stumt stempel (DAKA 179.09), samt sidestemplet antiqua Sonderburg. d. 3.7.1851 til Skaarup pr. Svendborg. God kombination.
Lot: 177905
DKK 1,000.00 |
Sold out
4 RBS
Ferslew
Covers > Slesvig > Northschswig Cancelsls