1830 - India
1830. Brev dateret Calcutta d. 26.1.1830 med påskrift "Pr. Baretto" og på bagsiden Calcutta G.P.O. Shipletter d. ?.1.1830 til London, England. Ank.stemplet "29.3.1830". Rødt rammestempel: "India Letter Portsmouth".
Lot: 318550
DKK 400.00 |
Sold out
British Colonies
India