1904 - Sweden

5 öre Oscar II på brevkort (Kopparbergs kirke) dateret Björkhyddan annulleret med dampskibsstempel Ångbåts PXP No. 29 d. 29.7.1904 til Klinten, Stockholm via Ångf. Gustafsbergsbåt. Stemplet benyttet ombord på dampskibet S/S "Östanå III" på ruten Stockholm - Östra Lagnö.

Lot: 318568
DKK 100.00