1836 - Norway
1836. Portobrev med fuldt indhold dateret i Christiania d. 7.8.1836 via København og Hamburg til St. Malo, Frankrig. Thurn & Taxi stempel DANEMARCK PAR HAMBOURG og T.T.R.4, samt rødt grænsestempel "Allemagne P. Givet". Ank.stemplet i St. Malo d. 21.8.1836. Modtager betalt 18 decimes
Lot: 319777
DKK 300.00 |
Sold out
Prephil/Franco
Covers > Norway > Norway