1922 - Norway - Unused

Fridtjof Nansen (1861-1930), norsk polarfarer, opdagelsesrejsende, diplomat og videnskabsmand. Original kultegning signeret og dateret 1922. 16½x23 cm.

Lot: 328912
DKK 250.00
Sold out