1915 - Denmark - 68 - 1000

5 øre Chr. X med tydelig automat afskæring på brevkort stemplet Kjøbenhavn B. d. 4.1.1915. Skåret i både top og bund som enkeltmærke.

Lot: 329639
DKK 150.00