1917 - Denmark - 69 - 1000

10 øre Chr. X og Julemærke 1917 på brevkort dateret d. 7.1.1918 fra og stemplet Kjøbenhavn Str. d. 7.2.1918 (muligvis fejlindstillet måned) til Bangkok, Siam. Ank.stemplet i Bangkok d. 24.4.1918. Sjælden udlands anvendelse af Julemærke 1917.

Lot: 332372
Ended 05/04/2021 21:00:00
Winning bid: DKK 800.00
Bid history: 1 bids