1955 - British Commonwealth

2½d Elizabeth "Tangier" Provisorium på brevkort (M/S "Batory") dateret ombord på det polske motorskib "Batory" og stemplet British Post Office Tangier d. 28.6.1955 til Skärvö, Ränte, Sverige.

Lot: 333519
Ended 14/04/2021 21:12:50
Winning bid: DKK 150.00
Bid history: 1 bids