1910 - Slesvig - DAKA 13.06 - 6262

10 pfg. Germania på brevkort dateret på Rømø d. 13.5.1910 og stemplet Ballum (Schleswig) d. 14.5.1910 til kok ombord på dampskibet S/S "Kejserinde Dagmar" c/o danske konsulat i Archangelsk, Nordrusland. Ank.stemplet i Solombala d. 9.5.1910 (julianske kalender).

Lot: 335159
Ended 08/08/2021 21:17:48
Winning bid: DKK 75.00
Bid history: 1 bids