1910 - Slesvig - DAKA 13.06 - 6262
10 pfg. Germania på brevkort dateret på Rømø d. 13.5.1910 og stemplet Ballum (Schleswig) d. 14.5.1910 til kok ombord på dampskibet S/S "Kejserinde Dagmar" c/o danske konsulat i Archangelsk, Nordrusland. Ank.stemplet i Solombala d. 9.5.1910 (julianske kalender).
Lot: 335159
Ended | 08/08/2021 21:17:48 |
Winning bid: | DKK 75.00 |
Europe
Germany
German Reich
Covers > Slesvig > Northschswig Cancelsls