1937 - Tristan da Cunha

Ufrankeret brev med langt indhold dateret d. 22.2.1937 og blåt stempel "TRISTAN DA CUNHA" sidestemplet London F.S. Paquebot d. 30.3.1937 til London. Udtakseret i porto med britiske ½d og 1d Portomærker stemplet d. 30.3.1937

Lot: 338940
DKK 600.00
Sold out