1911 - Greenland - 54 - 3931

5 øre Fr. VIII på brevkort dateret Kobberminerne d. 16.10.1911 annulleret i Kjøbenhavn d. 9.11.1911 og sidestemplet “(krone) Administrationen for kolonierne i Grønland” til Randers. Sjældent kort fra Josva-minen sendt med Kryoliteselskabets skib “Fox II” til Danmark.

Lot: 453
Ended 07/12/2021 22:21:09
Winning bid: DKK 3,500.00
Bid history: 6 bids