1931 - Greenland - 124 - 3920

10 øre Bølgelinie på brevkort (Sygehuset i Julianehaab) dateret i Julianehaab nov. 1931 annulleret København d. 7.12.1931 og sidestemplet “(krone) / Grønlands Styrelse” til Randers. Tekst omtaler post modtaget med “Julius Thomsen”. Antagelig sendt med M/S “Disko” 4. rejse.

Lot: 457
Ended 30/12/2021 23:59:59
Starting bid: DKK 1,000.00
Bid history: 0 bids