1931 - Greenland - 124 - 3920
10 øre Bølgelinie på brevkort (Sygehuset i Julianehaab) dateret i Julianehaab nov. 1931 annulleret København d. 7.12.1931 og sidestemplet “(krone) / Grønlands Styrelse” til Randers. Tekst omtaler post modtaget med “Julius Thomsen”. Antagelig sendt med M/S “Disko” 4. rejse.
Lot: 457
Ended | 30/12/2021 23:59:59 |
Starting bid: | DKK 1,000.00 |
Typograph Issues
Covers > Greenland > Postal History