1937 - Greenland - 241 - 3963

15 øre Regentjubilæum på brevkort (Grønlandsk pige) dateret i Marmorilik d. 24.8.1937 annulleret i København d. 12.9.1937 og ovalt sidestemplet “(krone) / Grønlands Styrelse” til Norrköping, Sverige. Befordret med “Hans Egede” 3. rejse 1937.

Lot: 461
Ended 07/12/2021 22:16:40
Winning bid: DKK 2,000.00
Bid history: 5 bids