1949 - Greenland
Norsk 25 øre Løve på brevkort dateret Quervainshavn på Grønland d. 31.5.1949 stemplet Ny Ålesund på Svalbard d. 3.6.1949 til Grenoble, Frankrig. Blåt fransk stempet fra Paul-Emile Victor arktiske ekspedition og “Objet parvenu en mauvais etat” (Indgået beskadiget). Spændende.
Lot: 468
Ended | 07/12/2021 22:17:50 |
Winning bid: | DKK 2,943.00 |
Bid history: | 5 bids |