1944 - Finland
Ufrankeret feltpostbrev med indhold dateret i Dresden d. 13.2.1944 til Vasa, Finland. Sendt fra SS-Rottenführer ved SS Pi.Ers.Btl. Abt. VK i Dresden. Åbnet af tysk SS-feldpostcensur og ank.stemplet i Vasa d. 17.3.1944.
Lot: 492
Ended | 30/12/2021 23:59:59 |
Starting bid: | DKK 700.00 |
Europe
Germany
German Reich
Covers > Finland > 2. World War