1914 - Denmark - Used with stamps
Ludvig Møgelgaard: Nisser og post på slæder. A. Vincent serie 1/5. Med 5 øre Chr. X annulleret med det sjældne bureaustempel BRÆNDERUP - BOGENSE, julen 1914 T.13. Desværre mangler julemærket og dermed en del af stemplet!
Lot: 355537
DKK 45.00 |
Sold out
Denmark cancellations
Railwaycancels
Postcards > Post, Post Office ect.
Postcards > Artist Drawn
Postcards > Christmas and New Year