1925 - Denmark - 122, 124 - 3700
5 øre og 10 øre (par) Bølgelinie på brevkort (Landkort over Bornholm) dateret Rønne og annulleret København d. 4.7.1925 og sidestemplet "Fra Bornholm" til Bayern, Tyskland.
Lot: 362432
DKK 125.00 |
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Bornholm
Postcards > Maps