1958 - Greenland - 36 - 3982
30 øre Fr. IX i parstykke på areogram med langt indhold fra schweizisk geolog ved Nordisk Mineselskab dateret d. 3.9.1958 annulleret med liniestempel MESTERS VIG og sidestemplet Grønlands Postkontor København K. d. 7.9. 1958 til Zürich, Schweiz.
Lot: 356574
DKK 600.00 |
Sold out
Greenland
Postal History
Covers > Greenland > After 1938