1894 - Denmark - 1000

Ufrankeret brev med fuldt indhold fra finsk sømand dateret Drogden d. 3.10.1894 og afgivet til Drogden Fyrskib under passage af Øresund og senere stemplet lapidar Kjøbenhavn K. KB d. 3.10.1894 via Stockholm og Åbo i Finland til Wärdö på Ålandsøerne. Sort "T"-stempel og påskrevet "Lösen 50 p." i Finland.

Lot: 373451
Ended 13/08/2023 22:07:56
Winning bid: DKK 363.00
Bid history: 3 bids