1912 - Denmark - Used with stamps - 4900
Vesterborg pr. Nakskov. Warburg no. 5624. Dateret Vesterborg Saftstation med 5 øre Bølgelinie og Julemærke 1912 annulleret med stjernestempel VESTERBORG og sidestemplet Nakskov d. 23.12.1912 til Saxkjøbing.
Lot: 375693
Ended | 29/05/2023 21:04:38 |
Winning bid: | DKK 220.00 |
Bid history: | 6 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Postcards > Denmark Towns and Views