1945 - Faroe Islands - SK 0753 - 3800

20 øre Chr. X på brev annulleret med udslebet stjernestempel KVALVIG og sidestemplet Thorshavn d. 9.4.1945 til Thorshavn. Beskåret i venstre side.

Lot: 203486
DKK 200.00