1939 - Germany
Ufrankeret feltpostkort dateret Prag og stemplet Leitmeritz d. 19.3.1939 til Zwikau, Tyskland. Fra den tyske besættelse af Tjekkoslovakiet 1939.
Lot: 207658
DKK 125.00 |
Europe
Germany
German Reich
Covers > Europe > Germany > German Occupations 1939/45