1946 - Denmark - 1000

Ufrankeret OAS feltpostbrev stemplet Field Post Office 294 (= Plön) d. 20.3.1946 til København, Danmark. Påskrevet "Written in Danish". Fuldt indhold fra 569 Cpl. Schledermann 8 Corps Repertory Company BAOR. Fra dansker i teater kompagni på turné ved forskellige forlægninger. Dateret Plöm d. 20.3.1946.

Lot: 219939
DKK 75.00