1940 - Sweden
Fortrykt feltpostkort frankeret med 10 öre Gustaf stemplet Haparanda F. d. 17.2.1940 til Värmlands Björneborg. Dateret d. 11.2.1940 fra medlem af Svenska Frivilligkåren avd. 112 ( I. Gruppe 2. Kompagni) Haparanda F. Finsk censur.
Lot: 224321
DKK 150.00 |
Sold out
Finland
2. World War
Covers > Sweden > 2. World War