1943 - Denmark - 1000

Fortrykt Interneret Forsendelse dateret d. 4.10.1943 og stemplet København d. 8.10.1943 til København. Fra interneret garder på Jægersborg Kaserne. Violet tysk Stalag censur.

Lot: 239082
DKK 250.00