1942 - Denmark - P 27, P 29 - 2750
Ufrankeret brevkort dateret Jonstrup og stemplet Ballerup d. 13.2.1942 til Roskilde. Udtakseret i porto med 5 øre (par) og 20 øre Portomærke stemplet Roskilde d. 14.2.1942.
Lot: 239268
DKK 60.00 |
Postage Due/Marks