1854 - Denmark - 1 IIIc
4 R.B.S. Thiele III gråbrun plade III nr. 90 på lille brev dateret Ammenhof annulleret med nr.stempel “121” og sidestemplet antiqua Kiel d. 11.10.1854 til Graf von Reventlow-Criminil på godset Emkendorf. Fuldt indhold.
Lot: 7
Ended | 18/11/2015 21:00:42 |
Winning bid: | DKK 550.00 |
Bid history: | 2 bids |
4 RBS
Covers > Denmark issues > 4 RBS > Thiele III