1856 - Denmark - 4 - 3000
4 sk. 1854 udg. på Sørgebrev dateret Stockholm d. 25.2. 1856. Frankeret til landsporto og sendt via forwarding agent: Belfour, Eliah, Rainals & Co. i Helsingør med nr.stempel “24” og sidestemplet antiqua Helsingør d. 4.3. 1856 til Slesvig i hertugdømmerne.
Lot: 14
Ended | 18/11/2015 21:01:31 |
Winning bid: | DKK 880.00 |
Bid history: | 2 bids |
Covers > Denmark cancellations > Antiqua cancels