1896 - Denmark - XB 3z - 4100

5 øre Våben med små hjørnetal skåret helsagskorsbånd annulleret med stjernestempel VETTERSLEV og side-stemplet Ringsted JB.P.E. d. 6.9.1896 til Hjørring. Fra hjemkaldte ark gennemskåret hos Thiele og genleveret i bundter af 25 stk. Meget sjælden helsag. Skilling = “L”

Lot: 186
Ended 30/12/2015 23:59:59
Starting bid: DKK 1,000.00
Bid history: 0 bids