1921 - Denmark - 8600
Polsk 2 mk. helsagsbrevkort opfrankeret 3 mk. dateret i Zajezerze d. 9.5.1921 og stemplet Deblin til Silkeborg. Fra det danske feltlazaret Ambulancen Dannebrog - udsendt af Dansk Hjælpeambulancekomité 1920-21 til Polen. Sjælden.
Lot: 327
Ended | 18/11/2015 21:38:02 |
Winning bid: | DKK 2,000.00 |
1. World War
Covers > Europe > Poland