1932 - Denmark - 169 - 3700
15 øre Karavel på brevkort dateret Rønne d. 2.8.1932 annulleret med svensk stempel i Ystad d. 3.8.1932 og sidestemplet “Från Danmark” til Berlin, Tyskland. Sjælden bornholmsk skibspost via Ystad i Sverige.
Lot: 626
Ended | 18/11/2015 22:12:55 |
Winning bid: | DKK 5,280.00 |
Bid history: | 6 bids |
Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Bornholm