1943 - Iceland
Ufrankeret britisk flådepostbrev stemplet Post Office / Maritime Mail til Byfleet, England. Indhold dateret den 16.4.1943 fra H.M.S. Baldur 107, Reykjavik, Iceland (C). Rød flådecensur. H.M.S. Baldur var betegnelse for Royal Navy faciliteter på Island.
Lot: 937
Ended | 18/11/2015 22:49:12 |
Winning bid: | DKK 605.00 |
Bid history: | 2 bids |
Europe
Great Britain
Covers > Iceland > 2. World War