1919 - Norway
Ufrankeret OAS fotokort (HMS Tyne og minestrygere i Lervik) dateret d. 23.8.1919 og maskinstemplet London Received from H.M.Ships No Charge to be Raised d. 28.8.1919 til Brigdewater, England. Fra den britiske minerydning af Nordsøen mellem Norge og Scotland.
Lot: 973
Ended | 30/12/2015 23:59:59 |
Starting bid: | DKK 600.00 |
Europe
Great Britain
Covers > Norway > 1. World War