1919 - Denmark - 8000

Ufrankeret fortrykt feltpostbrevkort fra American Expeditionery Force, France stemplet d. 7.6.1919 til Aarhus, Danmark. Fra dansk soldat, Aage Dybdahl, i 12. Vet. Corps dateret Le Mans. Meddelelse skrevet på dansk.

Lot: 239424
DKK 125.00