1936 - Denmark - Tb 10 - 7800

15 øre H. C. Andersen i tête-bêche 3-stribe med mellemstykke på brev annulleret med udslebet stjernestempel OVER-FELDBORG og sidestemplet Skive d. 5.3.1936 til Ilskov. Kuvert skåret i toppen.

Lot: 246275
DKK 150.00