1936 - Denmark - Tb 10 - 7800
15 øre H. C. Andersen i tête-bêche 3-stribe med mellemstykke på brev annulleret med udslebet stjernestempel OVER-FELDBORG og sidestemplet Skive d. 5.3.1936 til Ilskov. Kuvert skåret i toppen.
Lot: 246275
DKK 150.00 |
Tête-Bêche
Covers > Denmark cancellations > Starcancels