1918 - Denmark - 68, 72 - 1000
5 øre trestribe og 25 øre enkelt mærke og femstribe (et mærke med mangler) Chr. X på adressebrev med postopkrævning, sendt fra København d. 1.2.1918 til Faarevejle. Et mærke sat til modtagers disposition, men er blevet stemplet aligevel!!!! Kassestempel i violet "Afs. F.".
Lot: 106788
DKK 200.00 |
Typograph Issues