1930 - Greenland - 124 - 3931
10 øre Bølgelinie på lokalbrev med indhold dateret i Ivigtut d. 24.6.1930 stemplet København d. 8.7.1930. Iflg. påskrift og indhold sendt med kryolitselskabets skib S/S “Julius Thomsen” til Danmark.
Lot: 428
Ended | 01/09/2016 12:09:52 |
Starting bid: | DKK 500.00 |
Typograph Issues
Covers > Greenland > Postal History