1943 - USA
Ufrankeret V-mail rudekuvert stemplet U.S.Postal Service No. 3 d. 18.12.1943 til Elmhurst. Indeholder nedfotograferet illustreret jule V-mail dateret d. 7.12.1943 fra soldat ved 632 Q.M. LDRY 6 APO 763 i Nordafrika. Unit censor no. 12526.
Lot: 252230
DKK 125.00 |
America
North America
USA