1931 - Denmark - 186 - 5700
5 øre Chr. X 60 år i 5-stribe på fortrykt Søndagsbrev kuvert med fortegnelse over postkontorer med søndagsomdeling annulleret med brotype Ia Sørup d. 19.9.1931 til København. Et mærke ombøjet og let skåret i venstre side. På bagsiden stemplet Kjøbenhavn K. d. 20.9.1931 0.Omb.
Lot: 255860
DKK 300.00 |
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > Sunday Letter