1897 - Denmark - 34B - 1000
5 øre Våben i par på brevkort (Partier fra Kjøbenhavn) dateret d. 8.6.1897 og annulleret med tysk stempel i Stettin d. 9.6.1897 og sidestemplet sort “Paquebot” til Ohrdruf, Tyskland.
Lot: 184
Ended | 13/12/2016 21:45:45 |
Winning bid: | DKK 605.00 |
Bid history: | 2 bids |
Coat of Arms
Coat of Arms tk. 12 3/4
Covers > Denmark postal history > Shipmail