1895 - Norway
10 øre helsagsbrevkort dateret Borgund annulleret med 4-ringsstempel “200” og sidestemplet Lærdal d. 19.8.1895 til Graz, Østrig. “200” blev benyttet ved sommerbrevhus i Kirkevold på Borgund Hotel fra 15.7.1895.
Lot: 414
Ended | 01/01/2017 23:59:59 |
Starting bid: | DKK 300.00 |
Norway
Postal Stationary